Ze dne: 17.1. 2007

Každý z nás může včas rozpoznat, co ohrožuje jeho zdraví...

Velmi se mýlí ten, kdo si plete aktivní život s životem hektickým.

Cenu zdraví poznáme teprve tehdy, když je ohroženo.

Přirozené a dostatečně včasné výstražné systémy našeho těla jsou pocity vypětí, podrážděnost, pocit ohrožení a existenční nejistoty, stále častější projevy zloby a pocitu ohrožení ze strany druhých lidí, nervové vyčerpání, bolesti hlavy nervového původu, poruchy spánku způsobené nervozitou nebo nedostatečný spánek díky tomu, že chceme stihnout více než nám 24 hodinový den dovoluje, vše je dost často doprovázené žaludečními potížemi. Nervózní  neklid jako je podrážděnost, pocit nepostradatelnosti a když si myslíme, že jenom my můžeme udělat správné rozhodnutí, poukazují na to, že se zdravím není něco v pořádku. Po hektickém dni je třeba dostat z hlavy obtížné problémy, uvědomnovat si, že také změny počasí iritují krevní tlak, že příliš kvapné jídlo zatěžuje žaludek. 

 Nepotřebujeme žádné vědecké vzdělání, abychom sami dokázali rozpoznat varování našeho organismu. Základní procesy v lidském organismu je dobré znát a k jedním z nejdůležitejších a nejzajímavějších, který náš celkový zdravotní stav ovlivňuje, je vegetativní nervový systém.

HLAVA - SRDCE - ŽALUDEK - NERVY  zde jsou řízeny důležité funkce tělesných orgánů, ktreré při potížích mohou vést ke zdravotním újmám v celém lidském organismu, zvláště v oblasti hlavy, srdce, žaludku a nervové soustavy. Dýchání, srdeční tep, krevní tlak, trávení a spánek vnímáme dokud je vše v pořádku, jako přirozený životní proces.

Poslední dobou se rozmáhá zvyk po celý den nic nejíst, pouze přijímat tekutiny a jíst až po práci ve večerních hodinách. Je to hloupé, krátkozraké a až se důsledky projeví, bude třeba již mnohem náročnější léčby k uvedení organismu do rovnováhy.

Varovné sygnály těla neberme na lehkou váhu, jednejme včas a především správně.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz